Ana sayfa Gezilecek Yerler Afrika Safari Turları: Kenya’da Vahşi Safari

Afrika Safari Turları: Kenya’da Vahşi Safari

1891
0

Afrika’da safari yapmak ve bir Afrika safari seyahatine katılmak birçoklarının rüyasını süsleyen bir gezi programıdır. Afrika’da bir safariye katılıp aynı zamanda da konforlu bir ortamda lüks bir konaklama gerçekleştirebilirsiniz. Afrika Safari Turları’nın en iyilerinden biri Kenya’da düzenlenen safari turlarıdır. Ama safari turları Kenya‘ya gitmek için gereken nedenler sadece bir tanesi!

afrika safari

Kenya Afrika Safari Turları ve Masai Kabilesi

Kenya görkemli manzaralara sahip doğal yaşamın tüm çıplaklığı ile hüküm sürdüğü ve safari turları katılımcılarına bunu sergilediği vahşi olduğu kadar egzotik yerlerden biri.

Kenya’da kırktan fazla büyüklü küçüklü kabile bulunuyor. Bunlar arasında Masai, Samburu, Kikuyu ve Swahili gibi öne çıkan kabileler var. Modern yaşamı günlük hayatlarına almayan Masai kabilesi renkli giysileri, gelenekleri, dansları ve yaşamlarını sürdürdükleri ortamlarıyla gezginler için oldukça ilgi çekici ve aslına bakarsanız hala da biraz gizemli!

Konforlu bir çöl safarisi yapmak için Wahiba macerası yazısını buradan okuyabilirsiniz.

Masai’lerin çoğunlukla yaşadığı yerlerden olan Tanzanya-Kenya sınırındaki Masai Mara bilindiği gibi “Sonsuz Topraklar” anlamına geliyor. Yüzlerce çeşit vahşi hayvanın doğal ortamda bir arada yaşadığı ve sert doğa kurallarının uygulandığı yaşamın sürdüğü en eski yerlerden biri olan Masai Mara, belgesellere pek çok kez konu oluyor.

afrika safari turları

Yılda iki kez gelen yağışlar nedeniyle yer değiştiren Masai topluluğu, sığır sütü ve kanıyla karıştırıp Hindistan cevizi kabuklarında içtikleri içecekleriyle kutsal bir ritüel gerçekleştiriyorlar.

Masai kabilesi ve Afrika ile safari turlarında karşılaşabilirsiniz. Türkiye’den oldukça fazla sayıda afrika’da safari tur programları yüzlerce kişiyi Kenya’nın doğal yaşamına götürüyor. Oldukça konforlu seçenekler de sunan Kenya’da gerçekleştirilen Safari Turları bu coğrafya da karşılaştığınız hizmet ve lüks ile birleşince oldukça etkiliyici oluyor.

Kabile hayatı ve sonsuz topraklar için Kenya’da Safari Turlarına katılabilir ve unutulmaz anılarla dönebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here