Ana sayfa Seyahat Rehberi Ağva Otelleri ile Dikkat Çekici Bir Tatil Beldesi

Ağva Otelleri ile Dikkat Çekici Bir Tatil Beldesi

617
0

İstanbul’un Anadolu Yakası’nda yer alan tatil merkezi Şile’nin en gözde bölgelerinden olan Ağva, özellikle çeşitli nedenlerle uzun tatillere gidemeyenlerin tercih ettikleri bir tatil beldesi haline geldi. Son yıllarda her mevsim ilgi gören Ağva otelleri, hem kusursuz hizmet anlayışları ve misafirperverlikleri hem de uygun sezon fiyatlarıyla konuklarını ağırlıyorlar.

ağva otelleri

İstanbul’un Yanıbaşında Kusursuz Tatilin Adresi  Ağva Otelleri

İstanbul’un hemen yanıbaşında olmasının avantajını kullanan Ağva, kısa bir yolculukla ulaşılabilen hem hafta sonu hem de daha uzun periyodlarda kullanılabilen bir tatil merkezi. Ağva bölgesinin tercih edilme nedenleri arasında, Ağva otel fiyatları da oldukça ciddi bir rol oynuyor.

Ağva’nın bir tatil ve konaklama adresi olarak seçilmesinin; Ağva’nın eşsiz doğal güzellerinin, İstanbul’a olan ulaşım kolaylığının etkisinin olduğu kadar bölge otellerinin fiyatlarının da ilgisi bulunuyor. Ağva ucuz oteller arasında birçok seçenek sunabilen bir bölge.

ağva otelleri

Ağva otelleri, ülkemizin büyük ve kalabalık tatil beldelerinde olduğu gibi resort veya kapsamlı tesislerden oluşmuyor. Birçoğu butik oteller, pansiyonlar ve çok daha keyifli tesisler olarak hizmet veren Ağva konaklama seçenekleri, konforu da elden bırakmıyor.

Ağva’nın içinden geçen Göksu nehri etrafında veya denize yakın olarak konumlanan Ağva otelleri, birçoğunda yüzme havuzu bulunan, bazıları romantik bir tatilin adresi olabilecek, bir kısmı ise konforu üst seviyede tutan tesislerden oluşuyor.

ağva otelleri

Yaz mevsiminde ayrı kış mevsiminde ayrı tatlar bırakan Ağva otelleri arasında bulunan ve ahşabın kullanıldığı, doğal bir tatil anlayışına hakim hizmet veren tesisler de oldukça dikkat çekiyor.

En ucuz Ağva otelleri fiyatları hem tesislerin özellikleri hem de sezonlara göre değişiklik gösterebiliyor. Yoğun sezonlarda özellikle Ağva pansiyon fiyatları ile tercih edilen tatil merkezleri arasında yer alıyor.

Tatil dönemleri olarak bilinen mevsimler dışında özellikle Bayram tatillerinde Ağva otelleri tam doluluk oranına ulaşıyor. Bu nedenle bu gibi dönemlerde erken rezervasyon yaptırmak büyük önem taşıyor. Bu sayede bir takım indirimlerden yararlanma fırsatlarınız da olabilir.

ağva otelleri

Ağva Gezilecek Yerler

Tatilinizi Ağva olarak planladınız ve Ağva Otelleri arasından bir seçim yaptınız; Ya Ağva’da gezilecek yerler nereler?

Ağva Plajı 

Ağva denildiğinde aklınıza ilk olarak eski bir Ceneviz kolonisi ve balıkçı kasabası olan bu beldenin güzel denizi gelecek.

Göksu ve Yeşilçay nehirlerinin denize döküldüğü iki nokta arasında yer alan bu plaj yaklaşık 3 kilometre uzunluğa sahip.

Merkeze yakın olmasının avantajı ile özellikle yaz aylarında çok kalabalık olan plajda; tuvalet, soyunma kabini, şezlong ve şemsiye kiralama hizmeti de bulunuyor.

ağva otelleri

Göksu Nehri

Göksu Nehri, Ağva’nın adeta simgesi. Özellikle doğası ve yeşiliyle kendisine hayran bırakan Göksu Nehri Karadeniz’e dökülüyor.

Özellikle nehirde gerçekleştirilen kano, kürek gibi aktiviteler ile ekolojik turizmin yaygınlaşmasıyla dikkat çeken kuş gözlemi gibi etkinlikler de yine Göksu Nehri’nin sunduğu imkanlar arasında yer alıyor.

Saklı Göl

Ağva’ya kadar gitmişken görmek gereken yerlerden biri de Saklı Göl.

Ağva’nın Karamandere Köyü’nde yer alan göl, çevresini çeviren orman ile müthiş bir güzellik sunuyor. Göl kıyısında yemek ve sportif aktiviteler yapmak için tesislerin bulunduğu bu muhteşem nokta temiz havası ile de dikkat çekici.

Hacılı Köyü

Ağva merkeze yaklaşık 12 kilometre uzaklıkta bulunan Hacılı Köyü, Roma döneminden kalma kale kalıntıları ve esirlerin kaldıkları yer olarak bilinen Gürlek Mağarası ile oldukça önemli bir nokta.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here