Ana sayfa Nerede? Nasıl Gidilir? Aslanpark Nerede? Türkiye’nin ilk Aslanpark’ı Açıldı

Aslanpark Nerede? Türkiye’nin ilk Aslanpark’ı Açıldı

1726
0

Türkiye’nin ve çevre ülkelerin ilk Aslan Park’ı Tuzla’da açıldı! Tabii şimdi önce Aslanpark da ne! ve sonrasında Aslanpark nerede? gibi sorularınız olacak şimdi de.. Buyurun öyleyse.

Türkiye’nin ilk Aslanpark’ı Açıldı

AslanPark Nerede?

Dünyanın üçüncü, Türkiye’nin ilk AslanPark’ı Tuzla Viaport Marina‘da açıldı.

8 dönüm üzerine kurulu, yeni nesil hayvanat bahçesi olarak inşa edilen, 12 farklı türden 30’a yakın büyük kediye ev sahipliği yapan AslanPark, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın izni ve onayıyla hayata geçirildi.

Aslanpark nerede

European Association Of Zoos (EAZA) standartlarında dizayn edilen AslanPark’taki kedi türleri, Çek Cumhuriyeti, Belçika, Polonya, Malta gibi ülkelerden, İsviçre merkezli CITIES belgeleri alınarak getirildi.

Aslanlar Doğal Ortamlarından Değil, Yetiştirme Merkezlerinden Getirildi!

Avrupa’dan getirilen kedilerin tümü, başka hayvanat bahçelerinden ve yetiştirme merkezlerinden getirildi. Doğal ortamlarında yaşayamayan ve yaşayamayacak olan canlılara ev sahipliği yapan AslanPark’ta, uzman veteriner kadrosunun dışında, tecrübeli bakıcı kadrosu hizmet veriyor.

Aslanpark nerede

Canlıların doğal yaşamlarından değil, 4 nesildir yaşamlarını sürdürdükleri merkezlerden geldiklerini belirten Via Grubu Genel Müdürü Ogün Turanlı, “Tüm canlılarımız en hassas şekilde, doğal ortamlarına yakın alanlarda yaşamlarını sürdürmek için getirildi. Her biri uluslararası hayvan taşıma kurallarına uygun olarak tesisimizdeki yerlerini aldı” diye konuştu.

AslanPark’ta en çok ilgi gören canlılarına arasında bebek aslanlar bulunuyor. 2 aylık yavrular, ziyaretçilerin ilgi odağı olurken, benzersiz bir deneyim yaşama fırsatı sunuyor.

Ziyaretçilerin bebek aslanları biberonla besleme imkanı yakalayabildikleri AslanPark’ta, hayvanlarla ziyaretçiler arasında sadece 2 cm’lik cam bulunuyor, bu da AslanPark’ı gezen ziyaretçilerin hayatları boyunca unutamayacakları bir hayvanat bahçesi deneyimi yaşamalarına imkan tanıyor.

Aslanpark nerede

Türkiye Cumhuriyeti’nin İlk Kayıtlı Leopar Doğumu AslanPark’ta

AslanPark’ta bulunan canlıların türlerinin devam etmesini de sağlayacaklarını belirten Ogün Turanlı, “Canlılarımızın en sağlıklı koşullarda yaşamlarını sürdürebilmeleri ve parkımızın uluslararası standartlarda olması için pek çok kuruluştan özel izinlerin alınmış olduğunu ve kanunlara uygun olarak ruhsatlarının alınarak kapılarımızı açmış olduğumuzu belirtmek isteriz. 15 gün içerisinde Türkiye Cumhuriyeti içerisinde kayıtlı olarak ilk defa leopar doğumu gerçekleşecek. Biz tüm canlılarımızın soylarını devam ettirmek için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Aslanpark nerede

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here