Ana sayfa Nerede? Nasıl Gidilir? Bozcaada Nerede Nasıl Gidilir?

Bozcaada Nerede Nasıl Gidilir?

1464
0

Çanakkale’ye bağlı Bozcaada, Türkiye’nin üçüncü büyük adası konumunda. Kıyıları daha çok dik ve kayalık olsa da, kumsallarla kaplı birçok koy bulunan Bozcaada‘da hem dinlenebilir hem de huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz.

İstanbul’a yakın tatil yerleri denildiğinde konumu ve ambiyansı ile en çok dikkat çeken noktalardan olan Bozcaada’ya Nasıl Gidilir?

Bozcaada'ya nasıl gidilir

Bozcaada’ya Nasıl Gidilir?

Bozcaada’ya ulaşmak için aynı Gökçeada‘da olduğu gibi deniz yolunu kullanmanız gerekiyor.

Bozcaada feribotları Ezine’de bulunan Geyikli Yeni İskele‘den kalkıyor. Bozcaada’ya gitmek için kullanacağınız feribot yolculuğu yaklaşık yarım saat kadar sürüyor. Ayrıca Çanakkale – Bozcaada arasında deniz otobüsleri de sefer yapıyor.

İstanbul’dan Bozcaada’ya gitmek için önce Çanakkale’ye gelmek gerekiyor. Bunun için en kolay yol Tekirdağ, Malkara ve Keşan güzergahını takip etmek.

Sonrasında Gelibolu’dan Lapseki’ye ya da Eceabat’tan direkt Çanakkale’ye geçmeniz gerek. Temeli atılan 1915 Çanakkale köprüsü bu yol için harika bir alternatif haline gelecek. Açıldığında zaman ve kilometre olarak fayda sağlayacak.

Bozcaada'ya nasıl gidilir

Bunun dışında İstanbul’dan Bozcaada’ya gitmek için bir diğer alternatif güzergah ise İstanbul’dan Bandırma’ya, buradan da Lapseki’ye ve Lapseki üzerinden de Geyikli’ye ulaşmak.

Eğer Ankara’dan Bozcaada’ya gitmek istiyorsanız Eskişehir, Bursa, Çanakkale güzergahından yine Geyikli’ye ulaşabilirsiniz.

İzmir’den Bozcaada’ya gitmek için ise Edremit ve Ezine güzergahını takip etmelisiniz. Yine varmanız gereken nokta Geyikli.

Bozcaada‘ya gitmek için varmanız gereken Geyikli, Ankara’dan yaklaşık 700 kilometre. Geyikli İzmir’den ise 315 kilometre civarında.

Büyük şehirlerimizin birçoğundan Çanakkale’ye otobüsler kalkıyor. Çanakkale’den de Bozcaada‘ya gitmek için Geyikli’ye varmanız gerekiyor.

Bozcaada'ya nasıl gidilir

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here