Ana sayfa Amerika Gezi Rehberi Patagonya: Dünyanın Ucuna Seyahat

Patagonya: Dünyanın Ucuna Seyahat

555
0
PAYLAŞ

Muhteşem bir diyar var bu defa karşımızda. Patagonya.. Herkesin gitmek için planlarına aldığı ama gitmek için “yol çok uzak!.. çok zaman gerek!.. soğukmuş oralar!” benzeri bahanelerle kendi önlerine engeller koydukları Patagonya gezisi. Patagonya ne kadar uzak, Patagonya nerede ve Patagonya’da neler yapılır diye soruyorsanız kısaca bir bakalım öyleyse.

Dünyadan mutluluk veren gezi rotaları yazısını buradan okuyabilirsiniz.

Patagonya gezisi

Patagonya Gezisi ve Patagonya Nerede?

Patagonya nerede? diye sorsak birçok kişinin yerini tarif edebileceğine eminim ancak Şili ve Arjantin’in güneyinde kalan bu bölgede tahmin edemeyeceğiniz an’lara tanık olacağınıza da bir o kadar inanıyorum.

Çünkü Patagonya dünyanın pek az rastlayabileceğiniz görüntülerle dolu. Bu coğrafyada buzların arasında denizaslanlarından fok balıklarına, balinalardan Patagonya’ya özgü Masar ismi verilen tavşanlara kadar belki de bugüne kadar sadece belgesellerde gördüğünüz pek çok canlı türünü gerçekten görme şansınız bulunuyor. Hem de en doğal alanlarında.

Patagonya’da Ne Yapılır ve Nerede Kalınır?

Öncelikle Patagonya’nın vahşi doğası ve bu doğanın sahipleri olan vahşi hayvanlar, Waldes yarımadasında  oldukça geniş bir alanda yer alıyorlar.

Elbette Patagonya gezisi sırasında Ushuia‘ya gidin ve dünyanın en güneyinde bulunan bu şehirde olmanın tadını çıkarın. Dünyanın ucu denilen bu bölgeye ve Ushuia’ya kadar gitmişken yakınlarda bulunan kıyılarda mutlaka penguenleri gözlemleyin.

Konaklama için Santiago veya Buenos Aires alternatiflerini kullanabileceğiniz gibi, Patagonya’ya özgü doğada konaklama alternatiflerinden de yararlanmanız mümkün. Ancak her güzelliğin bir bedeli olduğunu unutmayın ve Patagonya’nın sert havasına karşı önlemlerinizi mutlaka alın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here