Ana sayfa Gezilecek Yerler Albarracin: İspanya Gezisinde Bir Ortaçağ Kasabası

Albarracin: İspanya Gezisinde Bir Ortaçağ Kasabası

2875
0

Benzersiz bir kasaba, orada yaşayan binden biraz fazla insan, tarihin kaybolmayan ve hatta bu izlerin kaybolmaması için ciddi anlamda korunan bir kasaba.. Orta – Kuzey İspanya’dan Albarracin’den bahsediyorum. İspanya gezisi yapmayı planladığınızda ispanya gezilecek yerler listesinde sadece küçük bir nokta burası

Orta-Kuzey İspanya’dan ve Albarracin’den bahsetmek çok kolay değil aslında. Bazen bir dağ resmi, bazen bir ortaçağ tablosu bu kasaba. Anlatılması çok zor. Çünkü hem hikaye çok uzun hem de kasaba çok küçük! Ama her zaman söylediğim gibi nefes alınması, bir veya birkaç gece geçirilerek ve hissederek yaşanılması gereken noktalardan biri Albarracin.

ispanya Gezilecek Yerler Ortaçağ Kentleri

Son dönemlerde ortaçağa ait izler, gezi ve seyahat duraklarımın uğrak noktalarını oluşturuyor. Avrupa’nın bu bölgesinde ve özellikle İspanya’nın Endülüs’ü başta olmak üzere, bozulmadan duran şehirlere hayranım.

Dokunulmadan günümüze gelmiş kentlerde, bozulan birkaç noktayı aslına özgün bir şekilde dokusunu hiç bozmadan ve hatta tabiri caiz ise “çaktırmadan” yenilemişler.

ispanya gezilecek yerler

Albarracin İspanya Gezinizde Küçük Bir Durak Olsun

Yerel sanatlarla ve el ile yapılan işçilikler, geleneksel izlerle süslenmiş evler, pencerelerden kapılara, kapı kollarından taş işçiliklerine emek dolu güzellikler, sarp coğrafyalar da oldukça ihtişamlı duruyor.

Albarracin, dar ve taş duvarların süslediği evlerle dolu sokaklarında çok fazla etkileyici sahnelere sahip. Hareketli bir yaşamdan çok islami ve ortaçağ etkilerini kendi halinde sergiliyor. Burada da her bina tarih ve hikaye dolu. Sokaklar ise sizden önce yürüyenleri hatırlatamayacak kadar eski. Çünkü öylesine çok iz başka bir iz üzerine binmiş ki!

Avcılıktan outdoor sporlara ve kaya tırmanışlarına kadar doğal imkanlar sunan Albarracin’de bulacağınız etki sadece bunlarla sınırlı değil.

Bir ortaçağ fotoğrafında yer almak isterseniz, Albarracin’de bunu gerçekleştirebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here