Ana sayfa Ne Var Ne Yok? Çocuğunuz 23 Nisan’da Arkeolog Olsun.. Küçük Arkeologlar Müzede!

Çocuğunuz 23 Nisan’da Arkeolog Olsun.. Küçük Arkeologlar Müzede!

570
0

Rezan Has Müzesi, çocukların düşünce sisteminin gelişmesi, yaşayarak, oynayarak ve eğlenerek öğrenmesi, kültür varlıklarını tanıma, sevme ve koruma bilincine sahip olması, aynı zamanda bugünü ile geleceğini ilişkilendirmesi amacıyla birçok etkinlik düzenliyor.

İşte bu etkinliklerden biri de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen ve farklı yaş gruplarına yönelik olan Küçük Arkeologlar Müzede etkinliği. 23 Nisan‘da tüm çocuklar küçük birer arkeolog olacak.

Küçük Arkeologlar Müzede

Rezan Has Müzesi 20 – 23 Nisan tarihleri arasında düzenlediği etkinlik ile 5-6 yaş grubu çocuklar için, dönem insanını ve yaşamını tanıyabileceği, arkeoloji ve arkeologlar hakkında fikir edinebileceği “Küçük Arkeologlar Müzede” atölyesi oluşturuyor.

Küçük Arkeologlar Müzede

Etkinlikte, arkeolog ve müze ile ilgili bir bağ kurma amacıyla, birer arkeolog olup kendilerine verilecek küçük çamur kütlelerinden minyatür eşya ve objeleri çıkararak, müzeye sergilemek üzere getirecekleri kısa bir kurgu oyun da oynanacak.

7-10 yaş grubundaki çocuklar, arkeolojik çağların ve o çağlara ait seçilmiş eserlerin gezerek anlatılacağı “Çamurdan Antik Köyüm” atölyesinde, o dönemlerde yaşamış insanların, hayatlarına dair fikir sahibi olduktan sonra çamurdan tabletlerin üzerinde iki boyutlu antik köy – kent tasarlama şansı yakalayacak.

Daha detaylı bilgi için; Rezan Has Müzesi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Küçük Arkeologlar Müzede

Rezan Has Müzesi Nerede

Adres : Kadir Has Üniversitesi, Cibali – İstanbul, 34083 / Türkiye
Saat : 9:00 – 18:00 (Resmi dini bayramlar ve yılın birinci günü hariç)
Telefon : +90 212 533 65 32 +90 212 534 10 34

Rezan Has Müzesi Giriş Ücreti

Tam Bilet : 5 TL
İndirimli Bilet : 3 TL

MMKD kartı sahiplerine müze girişi serbesttir.
Müzekart + kartınız ile Müzemizi yılda bir kez ücretsiz ziyaret edebilir ve ilan edilen yayınlarımızda % 10 indirim hakkından faydalanabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here