Ana sayfa Nerede? Nasıl Gidilir? Orta Doğu’nun Yıldızları Madame Tussauds Balmumu Müzesi

Orta Doğu’nun Yıldızları Madame Tussauds Balmumu Müzesi

1146
0

Dünyanın birbirinden ünlü isimlerinin balmumu figürlerinin sergilendiği, ziyaretçilerine interaktif bir eğlence deneyimi sunan Madame Tussauds Balmumu Müzesi İstanbul, her geçen gün koleksiyonuna farklı coğrafyalardan yeni ünlüler eklemeye devam ediyor.

Koleksiyonunu daima güncellemeye özen gösteren Madame Tussauds İstanbul’da şimdi de dünyaca ünlü Beyrutlu modacı Elie Saab başta olmak üzere Ortadoğu’nun fenomen haline gelmiş isimleri ziyaretçi ile buluşuyor.

Madame Tussauds Balmumu Müzes

Madame Tussauds Balmumu Müzesi İstanbul’da

250 yıllık büyüleyici tarihe sahip Madame Tussauds Balmumu Müzesi, İstanbul’daki merkezinde dünyanın ve Türkiye’nin en ünlü isimlerinin balmumu figürlerini ağırlamaya, ziyaretçilerine interaktif bir eğlence deneyimi yaşatmaya devam ediyor.

Müzik, sinema, spor, bilim dünyasının önde gelen isimleri ile tarih sahnesinde büyük başarılara imza atmış liderlerden oluşan 60’ın üzerinde figüre ev sahipliği yapan merkez, ziyaretçilerine dünyanın en ünlü isimlerini bir arada görme fırsatı sunuyor.

Açıldığı günden bu yana İstanbul’u ziyaret eden turistlerin de en önemli gezi noktalarından biri haline gelen Madame Tussauds Balmumu Müzesi, özellikle Orta Doğulu misafirlerin taleplerini göz önüne alarak, dünyanın farklı merkezlerinde sergilenmek üzere hazırlanan Orta Doğu dünyasının en popüler isimlerinin figürlerine geçici bir süre için ev sahipliği yapıyor.

Her biri kendi alanında öncü olan Orta Doğulu yıldızlar, 15 Ekim’den a itibaren ziyaretçiyle buluşuyor.

Madame Tussauds Balmumu Müzesi

Elie Saab da Yıldızlar Arasında Yerini Aldı

Madame Tussauds Balmumu Müzesi İstanbul’a gelmesi merakla beklenen sanatçılar arasında modaya ilgisi 9 yaşında ablalarına kıyafet dikerek başlayan, 2002 yılında Oscar Ödüllü Halle Berry’nin giydiği kıyafetiyle Hollywood starlarının gözdesi haline gelen Elie Saab bulunuyor.

Angelina Jolie ve Jennifer Lopez gibi dünyanın en ünlü kadın sanatçılarının tasarımlarını tercih ettiği dünyaca ünlü modacı Elie Saab geçici süreli bir sergi ile Madame Tussauds İstanbul’da moda tutkunu ziyaretçiler ile buluşuyor.

Madame Tussauds Balmumu Müzesi

Madame Tussauds Balmumu Müzesi’nde Sürprizler Bitmiyor!

Madame Tussauds Balmumu Müzesi‘nin ziyaretçilerine sürprizleri Elie Saab’la sınırlı kalmıyor.

Ünlü sanatçı Seda Sayan’a benzerliği ile adından söz ettiren Arap dünyasının en güzel kadınları arasında gösterilen Lübnan’ın divası şarkıcı, oyuncu ve model Maya Diab, ilk albümünü 15 yaşında çıkarmış ve albümleri 2 milyondan fazla satan, 2003 yılında Sharam El Sheikh’te “Oscar Video Clips” festivalinde yılın en iyi Arap şarkıcısı unvanını layık görülen Lübnan asıllı şarkıcı Nancy Ajram, film yapımcısı ve moda yazarı, Kim Kardashian’ın en yakın arkadaşlarından olan Carla Dibello ve Ortadoğu’nun en büyük sosyal medya fenomenlerinden, milyonları güldüren genç Bin Baz figürleri Madame Tussauds İstanbul’da sevenleriyle fotoğraf çektirmek için bekliyor.

Madame Tussauds Balmumu Müzesi Nerede?

Madame Tussauds Balmumu Müzesi‘ne gitmek çok kolay. Beyoğlu’nda yer alan Madame Tussauds Balmumu Müzesi‘ne İstanbul’un her yerinden kolayca ulaşabilirsiniz. Müzeye gitmek için Taksim’e gelmeniz de yeterli.

Madame Tussauds Balmumu Müzesi İstanbul’un adresi şöyle; Hüseyinağa Mahallesi, İstiklal Cd. No:56, 34435 Beyoğlu/İstanbul

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here