Ana sayfa Gezilecek Yerler Mexico City: Meksika Gezisi Başkent ile Başlar

Mexico City: Meksika Gezisi Başkent ile Başlar

1487
0

Meksika‘da erimeye yüz tutmuş bir asfaltın kenarında tekilalarını yudumlamış ve kafalarındaki sombrero‘larını öne eğdirmiş halde uyuyan güneş yanıklı adamların sadece filmlerde mi olduğunu düşünüyorsunuz? Meksika Gezisi için başlanması gereken yerlerden biri de gerçek Meksikalıların yaşadığı başkent Mexico City. Meksika’nın gezilecek yerlerinin başında gelen Mexico City’de gördükleriniz size “iyi ki bir Meksika gezisi planlamışım” dedirtecek!

Mexico City, her büyüyen şehirde olduğu gibi modern yapıların yanında varoşlarında bulunduğu, sıvasız sarı duvarları olan evlere sıkça rastlayabileceğiniz büyük bir metropol.

Amerika Birleşik Devletleri gibi bir ülkenin sınırında yaşamak için oldukça zor şartlar geçirmiş olan Meksikalılar, buna rağmen kökenlerinin dayandığı uygarlıkların kültürel gücüyle kıtanın bu bölgesine damga vurmuş durumda.

Yavaş Meksika’da Meksika Gezisi

Meksika, en kalabalık yerlerinin bile “yavaş” yaşadığı bir ülke. Sert bir sakinlik var. Miskinliği bozulanın çok sinirlendiği saatleri yaşıyorlar. Meksika’ya gidip Mexico City’de yürüyerek keşfe çıkarsanız, olanca Meksika geleneğine, davranışına ve ritüellerine rastlayabilirsiniz.

Meksika gezisi

Mexico City’de Yapmadan Dönmeyin

Frida Kahlo Müzesi‘nde tüm eserlerini bir arada görme fırsatını yakalayabileceğiniz sanatçının ölmeden önce kullandığı tekerlekli sandalye dahil müzede yer alıyor.

Meksika’nın başkenti Mexico City gezinizde alışveriş için Avenida Cinco de Mayo ve Avenida Madero ‘yu gezebilirsiniz. Bu caddeler arasında bulunan Casa de Azulejos‘a ise özellikle dikkat edin. 1596 yılında yapılmış bu binanın sanat eseri sayılan beyaz ve mavi renkler ağırlıklı çinileri gerçekten görmeye değer.

Yürümek için aradığınız bölge ise Alameda Central. Şehrin en kalabalık yürüyüş bölgesi sayılıyor. Yolunuzun üzerinde sayılabilecek noktadaki Museo Mural Diego Riviera‘da ise sanatçının muhteşem resimleri sergileniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here