Ana sayfa Listeler Torino Hakkında Az Bilinen 5 Özellik

Torino Hakkında Az Bilinen 5 Özellik

1251
0

Torino hakkında bilinenler hem İtalya‘nın diğer şehirlerine göre çok azdır, hem de bilinen bir şeyler varsa çoğunluğu olumsuzdur.

Mesela Torino dendiğinde herkesin aklına ünlü otomobil devi Fiat’dan doılayı bir sanayi şehri, bir fabrika kenti gelir. Öyle değil midir peki?

Tabii ki dev otomotiv endüstrisi ve yan kuruluşları olan fabrikalarla Torino İtalya‘nın sanayi devlerinden biridir. Ancak sadece o kadar mı? Torino hakkında neler biliyoruz başka?

Torino Hakkında

Torino Hakkında Ne Biliyoruz?

Değil tabii ki! İtalya gibi her yerinden tarih fışkıran bir coğrafyada, Torino da sadece böyle anılmamak için birçok özelliğe sahip. İtalya’nın eski başkenti olacak kadar önemli olan Torino bugün neden böyle gri bir algıya sahip?

Nedenini boşverip bu algıdan kurtulmak için Torino‘nun sahip olduğu 5 önemli özelliğe gelelim biz.

Torino Hakkında

1- Torino Dünyanın En Önemli Mısır Medeniyetleri Müzesi‘ne ev sahipliği Yapıyor.
2- Picmonte bölgesi, tam 41 (Evet yanlış okumadınız yazıyla kırkbir) Michelin yıldızlı restorana sahip!
3- İtalyan film sektörü Roma‘dan önce Torino’da geliştiğinden muhteşem bir sinema müzesine sahip

Torino Hakkında

4- Gri şehir olarak algı yaratılan Torino için illa bir renk söylemek gerekirse bu kahverengi olmalı! Çünkü Torino, İtalya’da çikolata ve kahvenin şehri olarak anılıyor.
5- Kültür ve Gastronomi merkezi olan Torino, aynı zamanda gençliğin yaşadığı, eğlenceli sokaklara sahip, İtalya’nın en önemli üniversite şehri

Torino Hakkında

Bundan böyle Torino hakkında bildiklerimizi ve algılarımızı değiştirme vakti. İtalya’ya yolunuz düştüğünde Torino bu duraklardan birisi olsun.

İtalya‘da gezilecek yerler konusunda daha detaylı bilgileri ve gezi notlarını Türkiye’nin en güncel gezi rehberi kesfet.tv’de bulabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here