Ana sayfa Seyahat Rehberi Türkiye’nin En İyi 7 Gezi Blogu

Türkiye’nin En İyi 7 Gezi Blogu

29161
2

Türkiye’nin en iyi gezi blogları hangileri? Bir seyahate çıkıyorsunuz veya ailenizle birlikte bir tatil yapacaksınız. Gideceğiniz yerler veya yolculuğunuzla ilgili bir ön araştırma yapmak istiyorsunuz. İlk yapacağınız şey büyük ihtimalle internet üzerinden deneyimlerini paylaşan Türkiye’nin en popüler seyahat yazarları olan en başarılı gezi blogları ve sitelerine girmek olacak. Türkiye’nin En İyi 7 Gezi Blogu listesi de bunun için hazırlandı.

Çok uğraşmayın, gelin bu listeden Türkiye’nin en başarılı, popüler oldukları kadar en iyi ve en güncel gezi blogları‘na bakalım.

İşte Türkiye’nin En İyi 7 Gezi Blogu

azgezmiş.com

Türkiye’de ve dünyada yaptıkları seyahatlere, ipuçlarına ve göz önüne almanız gereken diğer detaylara yer veren, tüm bunların yanında harika fotoğraflar paylaşan bir çiftin blogu.

Zehra ve Hakkı Ceylan‘ın blogunda nefis fotoğraflara bakmak ve harika coğrafyalara göz atmak oldukça yararlı.

Azgezmiş en iyi gezi blogları

Seyahat bloggerı çift aynı zamanda takipçileri ile fotoğraf gezileri de düzenliyorlar. Az Gezmiş aynı zamanda ödül almış bir seyahat blogu.

bizevdeyokuz.com

Gezen, seyahat eden ve bunları paylaşan bir çift de Duygu ve Bilgehan. “Evde oturan erken ölür” sözünü düstur edinip bu yola çıkmışlar.

Seyahat blogları arasında dikkat çekici bir yerde oldukların düşünüyorum. İyi bir ekipler, profesyoneller, kendi işlerinden aldıkları tecrübeyi bloglarına da oldukça başarılı bir şekilde yansıtmışlar ve bunu keyifle aktarıyorlar.

bizevdeyokuz.com biraz incelediğimde aslında bir proje kokan ve bu nedenle de başarılı olması yolunda belirli süreçlerin profesyonelce izlendiğini hissettiren bir blog.

biz evde yokuz en iyi gezi blogları

Herkesin fotoğrafçı ve kameraman olduğu bu günlerde bakış açısı ve işte o yaratıcılık dediğimiz, aslında onu gören kişinin ilham aldığı ve “işte bu” dediği harika bir bakış açıları olduğunu da ekleyeyim. Bilgehan ve Duygu’nun peşinden rahatlıkla gidebilirsiniz!

celebialper.com

En başarılı gezi bloglarını yazarken birkaç detayı göz önüne alıp her birinin belirli konularda daha iyi ve popüler ve hatta ilginç olduklarını söyleyebilirim. celebialper.com’un sahibi Alper Metin‘de böylesi ilginçlikler içeren bir gezgin.

Alper Metin en iyi gezi blogları

Alper’in sitesini incelediğinizde oldukça keyifli yerlere seyahat ettiğini, seyahatlerinin bir çoğunun gerçekten nokta atışı yapılan bir macera olduğunu görebilirsiniz.

Kuzey Kore‘ye gidip çok birşey görememe riskine rağmen bir para harcayan, sokağa çıkmakta zorlanılan bir soğukta dilediği gibi yürüyemeyeceğini bildiği halde dünyanın en soğuk ülkesine giden adamın blogunda paylaştıklarını okumamak olmaz.

Bakalım daha neler göreceğiz Alper’in sitesinde.

gezicigunluk.com

Benim en keyif aldığım seyahat bloglarının başında gelen Gezici Günlük için aslında sadece seyahat blogu dememek gerekiyor.

Aslında bir çok konuyu bir kişisel blog gibi paylaşan gezici günlüğün yazarı Aydan, sade bir tasarım, huzurlu ve keyifli bir hayat tarzı paylaşımlarına yer veriyor. Unutmadan bu arada bu blog bana aynı zamanda bir gizem havası da veriyor. Yazarını tanımak için blogu okumanız, onu anlamanız gerekiyor.

seyahat blogları

Şehirleri gezerken yaptığı tırtıklamalar, sade ve bakış açısı harika görselleri ile detayları bulandırmadan aktarması hoşuma giden özelliklerden.

Gezici günlük aynı zamanda bu listeyi oluştururken en çok dikkat ettiğim şeylerden biri olan “en güncel” olan bloglardan.

Takip ettiğinizde sizinde nefis şehir manzaraları göreceğinizi düşünüyorum.

gezipgordum.com

Sami Altınay gezipgordum.com blogunda öyle çok içeriğe yer veriyor ve bu içerikler kendi deneyimleri yanında ansiklopedik bilgilerde içeriyor ki, bunlar seyahat öncesi bilgilenmek için oldukça iyi bir blog haline getiriyor.

gezip gördüm en iyi gezi blogları

Eskişehir’de yaşayan Sami, blogunda gezip gördüğü şehirler hakkında bilgiler aktarırken kendi tespiti detayları da atlamadan aktarıyor.

kesfet.tv

Seyahat blogları arasında kendi tarzını yansıtan ve profesyonel birikimlerle gezip gördüğü onca yeri anlatan turizm profesyoneli Erkut Özen‘in blogu kesfet.tv . Bir gezi blogu olmasından öte bir seyahat sitesi görünümünde.

Gezi Sitesi kesfet.tv Seyahat Yazarı tur Rehberi Erkut Özen en iyi gezi blogları

Oldukça farklı deneyimleri aktarmasının yanında, aktarım dili, resimleri ile kesfet.tv en iyi gezi blogları listemde yer alıyor.

Gezilecek ve görülecek yerleri, konaklanacak tesisleri hem turizmci olmasından hem de rehberlik geçmişinden dolayı tüm içtenliği ve nefis ipuçları ile aktarıyor.

Seyahat etmenin aslında kolay bir eylem olduğu ve harekete geçmenin birçok engeli yokedeceğini söyleyen Erkut Özen, seyahat ipuçları ve gezi rehberi dışında kendi kişisel etkileşimlerini de blog içinde paylaşıyor.

yoldaolmak.com

Herhalde bir gezi blogları yarışması açsam ve sıralama yapmam gerekse Kemal Kaya ve bloguna en çalışkan blog ödülünü verirdim.

Birçok gezi blogger’ı gibi Kemal de gezip dolaşıyor ancak bunu çok fazla zaman harcayarak emeğe dönüştürüp blogunda paylaşıyor. Bunun da ödülünü onu takip eden kitlenin büyümesinden görebiliyoruz.

En iyi gezi blogları

Kemal Kaya, blogu yoldaolmak.com da oldukça iyi bir rehber niteliğinde bilgiler paylaşıyor ve bunları nefis resimlerle süslüyor. Sosyal medya ile de diğer bloggerların yaptığı gibi paylaşımlarını destekleyen Kemal’in sitesine bugüne kadar göz atmadıysanız mutlaka bir bakın.

İzmir’li bir blog olan yoldaolmak.com, internetin evrensel ilkelerini de en iyi şekilde yansıtarak dünyaya ait herşeye yer veriyor.

Türkiye’nin en başarılı 7 gezi blogu

Türkiye’nin En İyi 7 Gezi Blogu listemiz bu şekilde. Dediğim gibi daha çok kendi beğendiklerimizi, güncel olanları ve üzerinde çok çalışıldığına inandıklarımızı yazdık.

Elbette aynı şartlarda birçok gezi ve seyahat blogu ve yazarı bulunuyordur. Belki önümüzdeki zamanlarda onları da keşfeder ve yeni bir listeye ilham olmasını sağlarız.

Sizin en beğendiğiniz gezi blogları hangileri, yorum kısmında paylaşır mısınız?

Gezi blogları en iyi

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here